Perfekt

Wkład wykonany jest z żeliwa szarego opalany drewnem, lub z żeliwa sferoidalnego, w którym dopuszcza się palenie węglem. Przeznaczony do ciągłego palenia.


Perfekt 17 kW Panorama
* - opcja (rączka satynowa)

Kominki Perfekt to wysokowydajny system grzewczy z wydłużonym i kontrolowanym procesem spalania, rozprowadzający ciepłe i nawilżone powietrze po całym domu. Dzięki systemowi DGP (dystrybucji gorącego powietrza) istnieje możliwość ogrzania mieszkania o powierzchni do 200 m2 (w zależności od modelu).

O wyjątkowości systemu PERFEKT świadczy fakt unikalnego zastosowania wbudowanego nawilżacza, który zapobiega powstawaniu różnych problemów zdrowotnych: alergii, bólu gardła, migreny oraz nadmiernemu kurzeniu się spowodowanemu przesuszonym powietrzem. Dla zapewnienia zmysłowych doznań, istnieje możliwość dodania kilku kropel esencji zapachowej do zbiornika z wodą, a z kominka rozejdzie się przyjemny aromat po całym domu.

Monolityczny wkład kominkowy PERFEKT 17 kW Panorama to wizytówka firmy. Jakość wykonania, trwałość, wydajność to jego cechy charakterystyczne. Dzięki specjalnej konstrukcji wkład spełnia wymagania pierwszej klasy sprawności i emisji CO, z czego jesteśmy wyjątkowo dumni.
Perfekt 16 kW Elips
* - opcja Elips plus (otwór w drzwiczkach na pokrętło)

Korpus odlany z jednej formy zapewnia stabilny rozkład temperatur na całej powierzchni wkładu.

Jednym z najtańszych źródeł ciepła dla domu jest kominek. Oferowane wkłady cechuje unikalna technologia produkcji i dlatego przeznaczone są do ciągłego grzania przy niewielkim zużyciu paliwa (drewno). Dodatkowy wymiennik ciepła zwiększa powierzchnie grzewczą urządzenia. Wkład z zamkniętą komorą spalania przystosowany jest do ekstremalnej pracy przez cały sezon (może pracować nieprzerwanie od października do kwietnia). Palenisko jest w stanie utrzymać żar do 12 godzin, a w połączeniu z nawilżaczem doskonale zapobiega przesuszeniu powietrza w pomieszczeniu.


Perfekt 16 kW Retro

Perfekt 16 kW ClasicPerfekt Carbon 16 kW Elips
* - opcja Elips plus (otwór w drzwiczkach na pokrętło)

W modelu Carbon dopuszczamy możliwość palenia drewnem oraz węglem.

Wkłady odlewane są z żeliwa sferoidalnego, co zapewnia wysoką odporność na temperaturę.

Wkłady kominkowe firmy PERFEKT posiadają sprawność energetyczną aż do 78%. Są monolityczne, co oznacza, że nie posiadają śrub, spawów i uszczelnień, a ich drzwiczki są indywidualnie dopasowywane do każdego wkładu, aby zapewnić im absolutną szczelność. 16 kW mocy nominalnej zapewni ciepło nawet w najchłodniejsze dni! Zastosowany podwójny system przepustnic umożliwia spalanie drewna z góry oraz możliwość spalania węgla od dołu.


Perfekt Carbon 16 kW Retro

Perfekt Carbon 16 kW ClasicPerfekt 14 kW Elips
* - opcja Elips plus (otwór w drzwiczkach na pokrętło)

Korpus PERFEKT 14 kW oparty na sprawdzonej konstrukcji idealnie pasuje do klasycznej, rustykalnej, jak i nowoczesnej zabudowy. Przy zastosowaniu tych korpusów bardzo łatwo wymienić stary, zużyty wkład na nowy i to bez konieczności demontażu całego kominka.


Perfekt 14 kW Retro

Perfekt 14 kW Clasic

Masa akumulacyjna PAS

Złożony z pięciu krążków wymiennik ciepła o wadze ok. 150 kg, pozwala zwiększyć sprawność kominka o dodatkowe 5-7 kWh ciepła, które zostaje łagodnie wypromieniowane w przedłużonym okresie czasu

System Akumulacji Perfekt (PAS) w kształcie okrągłych krążków montuje się nad paleniskiem - wkładem grzewczym, o małych komorach spalania. Po załadowaniu zwiększonej porcji drewna, kolejny jego załadunek możliwy jest do wykonania dopiero po skończonym procesie spalania i ostygnięciu krążków.

Wewnętrzny kształt krążków pozwala na spiralny przelot spalin, zapewniając im właściwy ciąg. Zastosowany przez nas system mocowania zapewnia wysoką szczelność i łatwy montaż.


Elektroniczny regulator

Płynnie steruje przepustnicą instalacji doprowadzającej powietrze do paleniska. Wydłuża proces palenia, utrzymuje fazę żaru, zabezpiecza palenisko przed wychłodzeniem oraz przegrzaniem. Posiada czujnik temperatury spalin.


Przepustnica

Przepustnica umożliwia sterowanie ilością doprowadzonego świeżego powietrza z zewnątrz do paleniska w kominku. Przepustnica wyposażona jest w linkę oraz specjalną uszczelkę, która gwarantuje całkowite odcięcie powietrza.


Radiator

Dzięki dodatkowemu użebrowaniu zwiększa wydajność cieplną układu odprowadzającego spaliny z kominka.


Przyłącza kominowe

Wykonane są z blachy stalowej, czarnej o grubości 2 mm. Stosuje się je jako przyłącza do odprowadzenia spalin z kominków i urządzeń grzewczych na paliwa stałe.


Grill do wkładu kominkowego

Grillowanie w kominku to zupełnie inna sprawa niż grill ogrodowy. Potrawy opiekane są ze wszystkich stron, a nie wyłącznie od spodu.


Przejście kominowe WKC

Jest to element łączący czopuch z systemowym kominem ceramicznym, zabezpiecza trójnik ceramiczny przed uszkodzeniem. Pasuje do wszystkich systemów kominów ceramicznych na rynku.


Szyba z pyrolizą

Szkło z pyrolizą nazywane jest również szkłem samoczyszczącym. Nazwa szkła pochodzi od reakcji chemicznej zachodzącej w wysokich temperaturach związanej z rozkładem związków chemicznych. Na szkle reakcja ta zachodzi dzięki specjalnej powłoce, którą jest ono pokryte.

Ramy stalowe PERFEKT to znakomite rozwiązanie dla osób poszukujących prostej, minimalistycznej bryły kominka. Proste krawędzie i faktura materiału podkreślają piękno obudowy. Łatwy i szybki montaż to dodatkowy atut tego typu rozwiązania.

Nawilżacz

We wkładach PERFEKT istnieje możliwość zastosowania nawilżacza powietrza. W pomieszczeniach ogrzewanych kominkiem poprawia on jakość powietrza zapobiegając jego przesuszeniu, zmniejszając przez to ryzyko alergii. Do nawilżacza standardowo dołączana jest specjalna wlewka do montażu przy kratce w obudowie kominka.


Pojemność ok. 1,5 litra

Dystrybutor gorącego powietrza